Szukaj Pokaż menu

Nie jest dobrze... IV

85 737  
398   14  
Są takie momenty, że człowiek uświadamia sobie, że jest głęboko w dupie i specjalnie nie jest w stanie nic z tym zrobić...

#1.

Zakręcona kolejka górska

22 320  
120   17  
Na przejażdżkę taką kolejką górską radzimy wybrać się na czczo i najlepiej z zawiązanymi oczami. Naprawdę robi piorunujące wrażenie.

Co się stało z aktorami "Kompanii braci"

114 411  
339   29  
Od premiery "Kompanii braci" minęło 12 lat i wielu nadal zalicza go do czołówki ekranizacji historii wojennych. Większość aktorów tam grających była wtedy zupełnie nieznana, również dlatego, że część z nich było Anglikami. Co teraz robią odtwórcy głównych ról? W jakich filmach możemy ich zobaczyć?

Damian Lewis (mjr Winters)


Major (zaczynał od porucznika) Dick Winters był nieformalnym, a później formalnym, przywódcą kompanii E. Był najważniejszą postacią w całym serialu. Zagranie tej roli tak naprawdę rozpoczęło karierę Lewisa.



W tej chwili możemy go oglądać w kolejnym sezonie popularnego serialu 'Homeland", w którym wciela się w byłego żołnierza Nicholasa Brody.

David Schwimmer (por. Sobel)


Schwimmer już w momencie emisji serialu był znany szerszej publiczności, chociażby ze swojej roli w przebojowym serialu "Przyjaciele". Wielu kwestionowało ten wybór, wątpiąc czy aktor "na stałe" przypisany do ról komediowych będzie w stanie zagrać aroganckiego i wyniosłego porucznika Sobela.



"Przyjaciele" skończyli się w 2004 i od tego czasu Schwimmer bardzo rozważnie dobiera role, których się podejmuje, jak widać wystarcza mu to, co zarobił (i nadal zarabia) na "Przyjaciołach".  Ciekawszym filmem, w którym mogliśmy go spotkać jest "Madagaskar", w którym podkładał głos żyrafie Melmanowi (w wersji anglojęzycznej).

Ron Livingston (kpt. Nixon)


Wiele osób mogło go kojarzyć wcześniej z "Życia biurowego" i ze "Swingersów", ale dopiero tutaj ujawnił swój talent aktora do filmów poważnych.



Od czasu zakończenia BoB regularnie pojawia się w serialach i filmach, chociażby w "Seksie w mieście" czy "Zakazanym imperium".

Donnie Wahlberg (st. sierż. Lipton)


Każdy kto ma 30+ lat powinien go kojarzyć z występów popularnego w latach 80. zespołu New Kids on the Block, ale dopiero rola w Kompanii przetarła mu szlak do prawdziwego kina.



Od tamtej pory zagrał wiele ważnych ról w serialach telewizyjnych i filmach kinowych, chociażby w "Zaprzysiężonych" czy w serii filmów "Piła".

Michael Cudlitz (st. sierż. Randleman)


Przed wystąpieniem w Kompanii Cudlitz już był znany na ekranie. Gościnnie występował w wielu serialach ("Beverly Hills 90210", "Pan Złota Rączka", "Ostry dyżur" czy "Ich pięcioro") oraz grał w kilku filmach (np. "Negocjator").



Ostatnio grał w serialu policyjnym TNT "Gliniarze z Southland", niestety w tym roku, w czasie trwania piątego sezonu, produkcja serialu została wstrzymana.

Neal McDonough (por. Compton)


Kolejny aktor z doświadczeniem filmowym, serialowym i w podkładaniu głosu ("Aaahh!!! Prawdziwe potwory", "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze"), w Kompanii wcielił się w byłą gwiazdę akademickiej ligi footballowej Bucka Comptona, który po wojnie oskarżał Sirhana Sirhana - zabójcę Roberta Kennedy'ego.



Po zakończeniu prac nad Kompanią nadal regularnie pracował na planach filmowych, mogliśmy go oglądać między innymi w "Justified: Bez przebaczenia", "RED 2" czy "Captain America: Pierwsze Starcie".

Scott Grimes (sierż. Malarkey)


Grimes również już wcześniej występował przed kamerą. Regularnie pojawiał się w serialu "Ich pięcioro", grał również w "Karmazynowym przypływie" i "Mystery, Alaska".



Po BoB na stałe zagościł w serialu "Ostry dyżur", a aktualnie podkłada głos Steve'a Smitha w "Amerykańskim Tacie".

Frank John Hughes (st. sierż. Guarnere)


Zanim zagrał Guarnere, mogliśmy go oglądać w "Bad Boys" czy w "Wydziale Zabójstw Baltimore".



Po 2001 roku nadal stale pracuje przed kamerą, zagrał między innymi w "Złap mnie, jeśli potrafisz", pojawił się w "Detektywie Monku" i podkładał głos w grze Call of Duty 2. W sezonach 7-8 serialu "24 godziny" zagrał Dyrektora Homeland Security Tima Woodsa.

Dexter Fletcher (st. sierż. Martin)


Fletcher zagrał sierżanta Martina, który przez cały szlak bojowy Kompanii przeszedł bez żadnego zadraśnięcia, a po wojnie został multimilionerem. Przed tą rolą miał długą historię występów przed obiektywem, jeszcze jako dziecko zagrał w "Dobrym długim piątku", później chociażby w "Porachunkach".



Od zakończenia serialu kontynuuje karierę aktora, pojawił się w "Trzech Muszkieterach", "Doom", a także w "Kick-Ass".

Shane Taylor (tech. Roe)


Wcześniej pojawił się w kilku serialach, ale rola "Doca" była największym jego osiągnięciem.



I można powiedzieć, że najważniejszym osiągnięciem pozostała. Pojawił się jeszcze w "Bomberze", zagrał w kilku serialach, ale nie było to nic istotnego. Teraz może się to zmienić, gdyż do zeszłego roku grał jedną z głównych ról w serialu "Kontra: Zemsta".

Rick Gomez (tech. Luz)


Dla niego również "Kompania Braci" była trampoliną do większej kariery, przed tym serialem nie odnotował znaczących sukcesów kinowych.



Później jego kariera dostała kopa, wystąpił w "Sin City: Miasto Grzechu", "Transformersach", pojawiał się w niezliczonych serialach i podkładał głos w serii gier Call of Duty.

Matthew Leitch (st. sierż. Talbert)


Występując w BoB był właściwie nowy w tej branży, wcześniej wystąpił jedynie w dwóch serialach.



Po Kompanii zagrał kilka pomniejszych ról w filmach i serialach, spostrzegawcza osoba mogła go wypatrzeć w jednej ze scen "Mrocznego rycerza, pojawia się również w "Kontra: Operacja Świt".

Nicholas Aaron (st. szer. Wynn)


"Kompania Braci" była początkiem jego ścieżki zawodowej aktora.



Później zagrał u boku Wesleya Snipesa w "Antidotum", pojawił się w wielu serialach, a ostatnio można go było oglądać w jednym z odcinków "O krok od śmierci" kanału Discovery.

Peter Youngblood Hills (st. sierż. Powers)


Przed BoBem pojawił się w kilku tytułach, ale trudno go nazwać zawodowym aktorem.



I tak już zostało. Pojawił się jeszcze w kilku filmach ("Najlepsi z Najlepszych") i od 2006 roku słuch w branży o nim zaginął.

Philip Barantini (sierż. Sisk)


Przed rolą Siska pojawił się jedynie w dwóch angielskich serialach.



Później regularnie pojawiał się w serialach i filmach, głównie produkcji brytyjskiej.

James Madio (tech. Perconte)


Już jako dziecko wystąpił w jednym z odcinków serialu "Doogie Howser", później pojawiał się w wielu filmach i serialach ("Przypadkowy bohater", "Prawo i bezprawie").



Po zakończeniu Kompanii jego kariera aktorska prężnie się rozwijała, zagrał w wielu serialach, między innymi w "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", "CSI: Miami". Podkładał też głos w "Rybkach z ferajny" i serii gier Call of Duty.

Doug Allen (sierż. Alton More)


Przed rolą sierżanta pojawiał się głównie w angielskich serialach.



Praktycznie wszystkie kolejne występy ograniczyły się do filmów i seriali angielskich. Gościnnie pojawił się w "Sherlocku".

Rick Warden (por. Welsh)


Przed rolą Welsha był już doświadczonym aktorem z występami w wielu serialach i filmach na koncie. Zagrał między innymi w filmowej adaptacji książki Andy'ego McNaba - "Bravo Two Zero".



Od tamtego czasu stale pojawia się w serialach angielskich i sporadycznie w filmach.

Michael Fassbender (sierż. Christenson)


Przed Kompanią aktor pojawił się zaledwie w jednym serialu, więc można powiedzieć, że rola Christensona otworzyła mu bramę do kariery.



Po roku 2011 zagrał w dziesiątkach seriali i filmów, pojawił się w "300", "Bękartach wojny", "X-Men: Pierwsza Klasa", "Prometeuszu". Już wiadomo, że w najbliższych latach będzie można go oglądać w "X-Men: Days of Future Past", "Prometeuszu 2" i "Assassin's Creed".

James McAvoy (szer. Miller)


Jako szeregowy Miller pojawił się jedynie w jednym odcinku Kompanii. Wcześniej występował w serialach i filmach telewizyjnych.



Później kontynuował karierę aktora głównie serialowego, sporadycznie pojawiającego się w filmach. W 2008 roku wystąpił u boku Angeliny Jolie w "Ściganych", później jeszcze otrzymał rolę między innymi w "X-Men: Pierwsza klasa".

Tom Hardy (szer. Janovec)


Nikomu wcześniej nieznany aktor. Rola Janovca (pojawił się w dwóch odcinkach) była jego pierwszym występem w branży i okazało się, że przepustką do wielkiej kariery.



Wystąpił w tak wielu znanych filmach, że trudno wymienić wszystkie - "Helikopter w ogniu", "Star Trek: Nemesis", "Maria Antonina", "Incepcja", no i oczywiście "Mroczny rycerz powstaje".

Simon Pegg (st. sierż. Evans)


Wcześniej był już świetnie znany brytyjskiej publiczności z występu w wielu serialach komediowych.



Po BoB kontynuował pracę przy serialach, stworzył stałą parę z drugim brytyjskim aktorem - Nickiem Frostem, z którym pojawił się w "Wysypie żywych trupów" czy "Hot Fuzz - Ostre psy". Zagrał też w "Mission: Impossible III" i w nowym wydaniu serialu "Star Trek".

Stephen Graham (sierż. Ranney)


Kolejny brytyjski aktor, który zaczynał występy w serialach, a następnie przeniósł się do kina ("Przekręt").



Po "Kompanii Braci" jego kariera nabrała rozpędu i zaczął występować w kilku tytułach rocznie. Mogliśmy go oglądać w "Gangach Nowego Jorku", "Wrogach publicznych", "Piratach z Karaibów: Na nieznanych wodach" czy ostatnio w roli Ala Capone w serialu "Zakazane imperium".

Jimmy Fallon (st. por. Rice)


Fallon zagrał jedynie krótki epizod w odcinku, w którym "Kompania Braci" przyjechała walczyć pod Bastogne. Wcześniej był znany widzom Saturday Night Live.



Obecnie prowadzi autorski program "Late Night With Jimmy Fallon" w telewizji NBC. Niedawno oficjalnie ogłoszono, że w 2014 roku zastąpi Jaya Leno w The Tonight Show.



I kto by pomyślał, że jankeskich żołnierzy tak świetnie zagrali angielscy aktorzy.
339
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zakręcona kolejka górska
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Najlepsze improwizacje w znanych filmach
Przejdź do artykułu Znajdź różnice - profesjonalny poradnik
Przejdź do artykułu Filmy, które przewidziały przyszłość
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Tajemniczy Keanu Reeves
Przejdź do artykułu Faktopedia – Wyjątkowe wkładki do butów
Przejdź do artykułu Piękne stylowe auta
Przejdź do artykułu Największe poświęcenia do jakich zdolni byli aktorzy, którzy marzą o Oscarze

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą